Prisdialog Linköping, 26 maj

Tisdagen den 26 maj bjuder vi in till en digital Pris- och klimatdialog. Här hittar du material så att du kan förbereda dig inför dagen.

Prisdialog, klockan 10.30–12.00.

Vi presenterar prisändringmodellen för fjärrvärme och ger återkoppling från förra årets prisdialog. Du har möjlighet att ställa frågor och diskutera förändringarna. Förbered dig gärna genom att läsa igenom prisändringsmodellen.

Klimatdialog, klockan 13.00–14.30.

Hur kan vi tillsammans bidra till att minska miljö- och klimatpåverkan i Linköping? Hur ser hållbarhetsarbetet ut på ditt företag? Uppnådde ni era miljömål för 2019? Hur kan vi på Tekniska verken hjälpa er framåt? 

Inbjudna deltagare

Ta chans att kontakta inbjudna företag innan Prisdialogen för att diskutera gemensamma frågor.

Akademiska Hus

  • Magnus.Ohrman@akademiskahus.se
  • Martin.Ekdahl@akademiskahus.se

Botrygg 

  • adam.cocozza@botrygg.se 
  • henrik.soderbring@botrygg.se

Bonava

  • sofie.bornmar@bonava.com

Castellum

  • Mats.hirschman@castellum.se

Cloetta

  • lars.jonsson@cloetta.se 

Energiföretagen

  • daniel.lundqvist@energiforetagen.se 

Ericsson

  • mikael.c.pettersson@ericsson.com

Fastighets AB Ostbrickan

  • Andreas.lindstrom@vpforvaltning.se

Fastighetsägarna

  • rikard.norman@fastighetsagarna.se

Fortifikationsverket

  • tommy.holmberg@fortifikationsverket.se

Garnisonfastigheter

  • johan@garnisonsfastigheter.se

HSB

  • Tomas.Eckerud@hsb.se 

Heimstaden

  • Christoffer.gerking@heimstaden.com

Klövern

  • jenny.martis@klovern.se

Lejonfastigheter 

  • Martin.Linden@lejonfastigheter.se 
  • Maria.Widfeldt@lejonfastigheter.se 

Lundbergs

  • Tobias.Artursson@lundbergs.se

Region Östergötland

  • maria.widfeldt@lejonfastigheter.se
  • martin.linden@lejonfastigheter.se
  • fredrik.nordenberg@regionostergotland.se
  • Reine.Sundell@regionostergotland.se
  • stiva.liwiz.yacoub@regionostergotland.se

Riksbyggen

  • roland.therus@riksbyggen.se
  • jonas.karlsson@riksbyggen.se
  • malin.masinovic@riksbyggen.se
  • mats.rhodin@riksbyggen.se

Sankt Kors Fastigheter

  • daniel.jonsson@sanktkors.se

Stångåstaden

  • Marten.Danckwardt-Lilliestrom@stangastaden.se
  • teresia.sandberg@stangastaden.se
  • lina.hallberg@stangastaden.se

VP Förvaltning

  • Andreas.lindstrom@vpforvaltning.se

Victoria Park

  • Andreas.Lindstrom@victoriapark.se

Willhem

  • Marie.rydin@willhem.se 
  • anna.johansson@willhem.se
  • Fredrik.Bergman@willhem.se
  • peter.sarud@willhem.se 

Titanx

  • Mattias.adamsson@titanx.com 

Tekniska verken

  • Bjorn.Myhrvold@tekniskaverken.se 
  • Mikael.Blom@tekniskaverken.se 
  • Michael.Fahlstrom@tekniskaverken.se 
  • Emil.Berggren@tekniskaverken.se 
  • Johan.olsson@tekniskaverken.se 
  • Annette.nilsson@tekniskaverken.se 
  • Ulla.Skogh@tekniskaverken.se
  • Charlotte.Billgren@tekniskaverken.se
  • johan.olsson@tekniskaverken.se
Hjälpte denna information dig? Nej